Baby Shower Hediye Alternatifleri

Baby Shower partileri son zamanlarda anne adayları arasında oldukça yaygınlaştı! Bebek bekleme heyecanını daha da renkli hale getiren bu partiler, anne adayının moralini yükseltirken yakınlarına da heyecanı paylaşma sevinci veriyor. Hal böyle olunca, daha sonraları sevgiyle hatırlanacak olan bu özel günde, hatırda kalıcı bir iz bırakmak istiyor insan. Bu yazımızda, bir Baby Shower partisine davet edilmiş fakat henüz iz bırakacak “o” hediyeyi bulamamış okurlarımıza yol göstermek istedik. İşte ilginizi çekebilecek Baby Shower hediye alternatifleri 

Amigurumi

Amigurumi oyuncaklar son dönemlerin popüler bebek hediyeleri arasında. Onları özel kılan ise öncelikle el emeği ve genellikle organik ipliklerden yapıldığından tamamen bebeğinizin cildine dost olmaları… Siz de katılacağınız partiye sevimli mi sevimli bir amigurumi tavşan, zürafa ya da bebek hediyesiyle katılabilirsiniz. Bu bebekler evladiyelik olduğundan bebeğin büyüyene kadar sarılıp uyumak isteyeceği yakın dostu haline gelebilir. Böylesine güzel bir hediyeyi alan kişi de elbette güzel hatırlanacaktır. Son olarak, eğer beceriniz varsa bebeği kendiniz örmenizi tavsiye edebiliriz. Böylece manevi değeri de artacaktır.

Silverette Gümüş Kapaklar

Silverette koruyucu gümüş göğüs kapakları da Baby Shower hediye alternatifleri arasında başı çekiyor. Yeni anne olmuş birisinin bebeğiyle kurduğu bağı güçlendiren en özel ve en güzel anlar emzirme anlarıdır. Silverette, bu anları daha da güzel kılacağından, gümüş kapakları hediye edeceğiniz bir anne adayı size gerçek anlamda minnettar kalacaktır. Üstelik özel hediye paketi ve hediye kartı seçeneğiyle de satın alınabildiği için şık bir alternatif olacaktır.

Bebek Battaniyesi

İster yaz bebeği olsun ister kış bebeği, bebek battaniyesi dış dünyaya henüz merhaba demiş bebekler için anne sıcaklığında özel bir hediye olacak, anne adaylarının da ihtiyaçlarını karşılayarak yine hayat kurtarıcı bir hediye olacaktır. Bunun yanında bebek battaniyesinin manevi değeri de yüksektir: Çoğumuz (özellikle annelerimiz) bebekken kullandığımız battaniyeleri yıllarca saklayabiliyor, hatta bazı şanslı bebeklerin anne-babasının bebeklik battaniyesini kullanma imkanı olabiliyor. Nesilden nesle aktarılacak bu hediyenin sağlığa zararlı olmayan bir kumaştan yapıldığına özen göstermelisiniz.

Mobilya ve Bebek Gereçleri

Doğacak bebeğin ebeveynleri ile yakınlığınız varsa, bebek odasını dekore ederken ihtiyaç duyacakları mobilya ve eşyalardan birini karşılamayı teklif edebilirsiniz. Yeni bir bebek telaşıyla zaten yeterince maddi yükün altında olan aile için en güzel Baby Shower hediye alternatifleri mobilya ve eşyalar olacaktır. Özellikle teyze, hala, amca, dayılar; bebek arabası, puset, kanguru, araba koltuğu, gardırop, beşik gibi hediye seçeneklerini de tercih edebilirler.

Konsept Kutu

Eğer hala bir karar veremediyseniz ya da tek bir hediye ile sınırlı kalmak istemiyorsanız sizin için bir teklifimiz var. Bildiğiniz gibi konsept hediye kutuları da son zamanların popüler hediye seçenekleri arasında. Ancak yeni doğan hediye kutuları gerek içerisindeki kıyafet, battaniye gibi parçaların sağlıklılığını kontrol edemediğinizden, gerekse tüm parçaların eşit kalitede/güzellikte olmayışından pek iyi bir seçenek oluşturmayabiliyor. Bunun yerine, bebeğin ve annenin ihtiyaç duyacağı Silverette gümüş kapak, amigurumi bebek, emzik, bebek battaniyesi, bebek telsizi, yeni doğan bezi, zıbın, pişik kremi gibi ufak hediyelerden oluşan kendi hediye kutunuzu oluşturabilirsiniz! Sevimli bir kutu seçmeyi ve güzel bir kurdele ile süslemeyi unutmayın…

 

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Published on: 28 Mart 2019
Tartışma: Yorum yapın