Baby Shower Oyunları

Baby Shower, son dönemlerde cinsiyet belirleme partisi ile birlikte en popüler bebek partileri arasında. Bugün biraz daha farklı ve elbette eğlenceli bir içerikle karşınızdayız! İkramlarınızı hazırladınız, süslemeleri yaptınız ve konuklarınızı beklemeye başladınız. Peki onlar geldiğinde vaktinizi nasıl geçireceksiniz? Henüz bunun üzerinde düşünmeye vaktiniz olmadıysa misafirlerinizle çok ama çok eğlenirken, bir yandan da bebeğinize unutulmaz hatıralar bırakacağınız Baby Shower oyunları ile karşınızdayız. Anne baba adaylarının yakınları ile kaliteli zaman geçirdiği ve eğlencelerini internet kullanıcıları ile paylaştığı pek çok oyun arasından sevebileceklerinizi listeledik. Silverette gümüş kapaklar için hazırlanan yazımıza buyrun, keyifli okumalar!

Aksesuar Yapma Yarışı

Kalabalık bir partide gruplar halinde oynanabileceği gibi birkaç kişi ile de oynanabilecek olan bu oyun, yalnızca keyifli bir aktivite saati değil, bebeğinize de güzel hediyelikler kazandıracak. Oyunda konuklarınızın kullanması için önceden renkli el işi kağıtları / kartonlar, tutkal, makas, sim, zil, hayvan figürleri gibi bebek aksesuarı yapılabilecek malzemeleri hazır etmeniz gerekiyor. Bebeğinizin odası için en yaratıcı aksesuarı tasarlayan ve oylamada en yüksek puanı alan kişi, bu yarışın birincisi olacak! Yarışma birincisine vermek üzere siz de ufak bir hediyelik hazırlayabilir, yapılan aksesuarları sonrasında bebek odası hazırlarken kullanabilirsiniz.

Bebek Bezi Bağlama veya Bebek Giydirme

Bebek giydirme, Baby Shower için oyunlar arasında eğlencenin dozunu “bi tık” daha yükseltebileceğiniz bir oyundur. Oyunda evli çiftlere oyuncak bebekler verilir. Çiftlerin gözleri bağlanır ve önlerindeki kıyafetlerle bebekleri giydirmeleri istenir. Aynı oyunu gözleri bağlamadan bebek bezi bağlama yarışı şeklinde de düzenleyebilirsiniz. Bunun için çiftler ya da yalnızca erkekler oyuncak bebeklerin bezini 2 dakikalık bir sürede değiştirmelidir. Bağlama işini en hızlı bitiren yarışmacı kazanır. Koşturmalı, zaman tutmalı ve bol adrenalinli bu oyunla, misafirleriniz şüphesiz unutulmaz anlar yaşayacak. Kahkaha ve eğlence de cabası…

Ebeveyn – Bebek Quizi

Quiz, diğerlerine göre biraz daha sessiz sakin bir oyundur, ancak eğlence düzeyinde hiçbir eksilme olmayacak. Anne-baba ve bebek ile ilgili hamilelik ve doğum sonrasına yönelik sorular hazırlanır ve anne-baba adayı dahil tüm çiftler soruların cevaplarını kendi kağıtlarına yazarlar. Sorular; (bilinmiyorsa) bebeğin cinsiyetinin ne olacağı, doğduğunda kime benzeyeceği, gece ağladığında kimin ilgileneceği, hamilelikte annenin hangi yiyeceklere aşerdiği vb. olabilir. Yanıtlar açıldıktan sonra sorulara verdikleri cevaplar anne-babanın yanıtları ile aynı veya çok benzer olan katılılımcı oyunun galibidir.

Fotoğraf Eşleştirme

Baby Shower parti oyunları arasında biraz nostaljik ve çokça eğlenceli bir diğer oyun da fotoğraf eşleştirmedir. Bu oyun için davetlilerinizin partiye gelirken bebeklik fotoğraflarını getirmelerini rica edebilirsiniz. Herkesin fotoğrafı büyük bir kutuya atılır ve karıştırılır. Ardından bir fotoğraf seçilerek kime ait olduğunun tahmin edilmesi söylenir. Doğru tahmin eden yarışmacı bir sonraki fotoğrafı seçer. Son tahmini yapan ise galip olur. Bu oyunu oynarken az katılımcınız varsa kutuya ünlülerin fotoğraflarını da dahil edebilirsiniz.

İsim, Bebek, Eşya

Bildiğimiz İsim-Şehir oyununun farklı bir versiyonu olan İsim-Bebek-Eşya oyununda, bir kişi alfabenin harflerini baştan sona saymak ve bir kişi de herhangi bir harfte onu durdurmak için seçilir. Tüm katılımcılar seçilen harfle başlayan bir bebek eşyası yazar. Aynı oyun popüler bebek isimleri ile de oynanabilir. Bunun yanında herkesin bebek eşyalarından bir liste yaptığı ve en uzun listeyi yapanın kazandığı bir şekliyle de oynanır. Her seçenekte, hem yakınlarınız hem de sizin için bebek alışverişi hakkında beyin jimnastiği yaparken partinin eğlencesine eğlence katan bir oyun olacaktır.

Baby Shower için aklınıza gelen farklı oyunlarla dilediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz. Partiden ayrılırken misafirlerinize bebeğinize onu nasıl beklediklerini ve partide geçirdikleri zamanı anlatacakları birkaç hatıra notu yazdırmayı ihmal etmeyin. İyi eğlenceler!

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Published on: 16 Mart 2020
Tartışma: Yorum yapın