Cinsiyet Açıklama Partisi

Hayatta bir kez yaşanan mutluluklar vardır. İnsan sonraları benzer tecrübeler yaşasa da her şeyin ilki biriciktir. Bebeğinizin cinsiyetini sürpriz bir şekilde öğrenmek ve sevdiklerinizle bu özel anı yaşamak için artık birçok ebeveyn Gender Party, yani Cinsiyet Açıklama Partisi düzenliyor. Teknolojiyi kullanarak sevdiklerimizle eğlenmek hala mümkün… Malum koşullarda tüm sevdiklerinizle fiziksel olarak bir araya gelmeseniz de hayatınızın en unutulmaz anını onlarla paylaşabilir, çeşitli aktivitelerle heyecanın ritmini yükseltebilirsiniz. Bu yazımızda online cinsiyet partisi fikirleri ve yapılabilecek farklı aktiviteler hakkında bilgi verdik. Gerçek anlamda daha önce görülmemiş bir partiye imza atmak için buyurun yazımıza…

Youtube / Instagram Canlı Yayını

Önceki yazılarımızda cinsiyet partisi aktiviteleri ve kuralları gibi detaylardan çokça bahsetmiştik. Evet, son dönemde şartlar daha farklı ancak partinin teması aynı; bebeğinizin cinsiyetini duyurmak ve bunu yaparken son ana dek eğlence ile yüksek dozda heyecanı bir arada tutmak. Dolayısı ile partinizin aktiviteleri de bu amaçlara hizmet ediyor olacak ve her ne kadar sevdiklerinizden uzak olsanız da partinizi yapmaktan sizi alıkoyamayacak.

Bu doğrultuda cinsiyet açıklama fikirleri kapsamında ilk önerimiz; sosyal medyanın nimetlerinden faydalanmak! Konserlerde, söyleşilerde, kokteyllerde, seyahatlerde açıp takipçilerimizin o güzel anlara tanık olmasını sağlayan canlı yayınlar, zoom görüşmeleri online partiler için de biçilmiş kaftan. Bunun için dilerseniz eşinizle veya yakınlarınızla yaptığınız oyunların canlı yayından izlenmesini sağlayabilir, dilerseniz izleyicileri de işin içine katacak aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin partinizin başında yorumlardan cinsiyet tahminlerini alabilir ve ilerleyen dakikalarda doğru tahminde bulunan birkaç kişiye çekilişle sürpriz hediyeler verebilirsiniz. Aynı şekilde bebek tabusu, çantanda ne var, aklımdaki bebek eşyasını tahmin et, bebek bilgi yarışması, ebeveyn konulu filmler ile sessiz sinema gibi gibi popüler Baby Shower oyunları da online cinsiyet partisi için uygundur.

Cinsiyet Açıklama Videosu

Cinsiyet partisi fikirleri kapsamında canlı yayınlar kadar anlık olmasa da heyecanın dozunu düşürmeyecek bir diğer önerimiz cinsiyet açıklama anını videoya çekip sosyal medyada videonuzu paylaşmaktır. Bunun için öncelikle evinizi dilediğiniz parti konseptinde süslemeyi ve konsepte uygun kıyafetler giymeyi unutmayın. Yarısı mavi yarısı pembe dekorlar, renkli oyuncaklar ve bebek aksesuarları ve elbette helyum balonlarını önerebiliriz.

Dekoru hazırladıktan sonra helyum balonları ve pasta kesme gibi yöntemlerle bebeğinizin cinsiyetini açıklarken kendinizi videoya alın ve sosyal medyada paylaşın.

Önceden hazırlanmış bir video ile cinsiyet açıklamanın en güzel yanı, planlı aktiviteler yapabilecek olmaktır. Örneğin paylaşım yorumlarında insanların bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmesini ya da videoda aklınızdan tuttuğunuz bebek eşyasını bilmelerini isteyebilirsiniz. Böylece bir saat içerisinde ya da tansiyonu biraz daha yükselterek 24 saat sonra doğru tahminde bulunan kişiye ödüller verebilirsiniz.

Elbette tüm bunların dışında aklınıza gelecek özgün fikirleri de uygulayabilir, sosyal medya ve teknolojiyi kullanarak partiyi kendiniz, eşiniz ve sevdikleriniz için daha özel bir hale getirebilirsiniz. Bugün biricik bebeğinizin ve sizin gününüz, tüm seçimler size ait olmalı…

Bu yazı Silverette gümüş kapaklar için kaleme alınmıştır.

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Published on: 22 Temmuz 2020
Tartışma: Yorum yapın