Emzirme Atleti Nasıl Seçilir

Emzirme Atleti Nasıl Seçilir?

Bebek alışverişi yaparken listenize ekleyebileceğiniz emzirme ürünleri hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştırır. Sözgelimi emzirme atleti, sütyeni veya önlüğü almayı değerlendirirken “evden çıkmıyorum, ihtiyacım olmayacak” diye düşünebilirsiniz. Ancak dışarı çıkacağınız yalnızca bir gün, bebeğinizin beslenme saati geldiğinde emzirebileceğiniz korunaklı bir yer bulamamak veya kıyafetinizin emzirmek için uygun olmaması bebeğinizle geçireceğiniz güzel bir günün tadını kaçırabilir. Nitekim bu ürünler yalnızca dışarıda değil evinizden çalışırken, misafiriniz geldiğinde veya sıradan bir günde de epey işinize yarayabilir. Bu içeriğimizde emzirme atleti almak isteyen çiçeği burnunda anneler veya anne adayları için Emzirme atleti nasıl seçilir?” “Kullananlar memnun mu?” gibi sorulara yanıt vereceğiz. Detaylar için buyurun yazımıza…

Emzirme Sütyeni Mi, Emzirme Atleti Mi?

Lohusalık, tüm anneler için oldukça hassas bir dönemdir. Sezaryen veya normal doğum yapmış olmanız fark etmeksizin yeni hayat temposuna alışırken bedensel olarak bitkinlik gösterebilir, üşütebilirsiniz. Dolayısıyla en azından doğumdan sonraki bir ay için sütyen yerine emzirme atleti kullanmak gaz, terleme, üşüme problemlerinizin bir ölçüde önüne geçecektir.

Lohusalık döneminde emzirme sütyeni üzerine atlet kullanabilirsiniz fakat göğsünüzün sütle dolduğu ve karnınızın hassas olduğu doğum sonrası dönemde kat kat giyinmek pek konforlu olmayabilir. Bu sebeple dilerseniz hem emzirme sütyeni hem atlet satın alarak ortam sıcaklığına göre ve mevsime göre tercihinizi yapabilirsiniz

Emzirme Atleti Nasıl Seçilmeli?

Emzirme atleti nasıl olmalı? Sorusuna yanıt arayan anneler için dikkat edilmesi gereken ilk nokta atletin malzeme kalitesidir. Anneler için zaten yeteri kadar zorluğu bulunan bir dönemde bir de kaşındıran, vücudu sıkan, alerjik reaksiyonlar ortaya çıkaran bir giysi ile mücadele etmek epey can sıkıcı olacaktır. Dolayısıyla emzirme atletinizi seçerken organik kumaştan, pamuklu olmasına, bedeninize uygun ve eğer slim-fit kalıptaysa bir beden büyük olmasına özen göstermelisiniz. Doğum sonrası vücut ölçülerinize uygun bedeni bulmak için emzirme ürünleri için alışverişi 35. haftadan sonrasına bırakmanızı tavsiye ederiz.

Emzirme Atleti Kullananlar

Emzirme atleti kullananlar tarafından yapılan ürün yorumları incelendiğinde en çok söz edilen konunun emzirme atleti seçimi olduğunu görebilirsiniz. Tecrübeli annelerin pek çoğu emzirme sütyeni yerine atlet kullanmaktan memnun ancak seçim yaparken emzirmeye başlandığında meme uçlarının aşırı belirginleştiğini bu nedenle uç kısımların belli olmamasını tercih eden annelerin az destekli veya silikonlu ürünler kullanmasını tavsiye ediyorlar. Bunun yanında göğüste süt dolmasının yol açtığı şişkinlik ve ağrı hissinden dolayı desteksiz atlet kullanmayı önerenlerin sayısı da epey fazla. Nihayetinde anneler tarafından en çok tercih edilen atlet türü kaplı emzirme atleti. Dilerseniz kaplı atlet kullanabilir veya dışarıda kullanmak için destekli, evde kullanmak için desteksiz satın alabilirsiniz.

Bebek hazırlıkları konusunda öneriler için Bebek Hazırlıkları yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı, emziren anneler için geliştirilmiş olan Silverette gümüş kapaklar için hazırlanmıştır.

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Published on: 21 Mayıs 2021
Tartışma: Yorum yapın