Emzirme Önlüğü Nasıl Seçilir?

Annelerin pelerin takmadığını sananlar henüz emzirme önlüğü ile tanışmamış demektir. Emzirme önlüğü gerekli mi diye düşünüyorsanız, emziren annelerin sosyal hayata daha erken dönebilmelerini sağlayan bu ürünün, misafir olduğunuz bir evde, sokakta, kafede ya da davetlerde kullanarak bebeğinizi kolaylıkla besleyebilmenize olanak tanıdığını belirtelim. Farklı ihtiyaçlara yanıt verebilen bu kullanışlı önlüğün de elbette pek çok bebek ürünü gibi birçok çeşidi var; ancak önemli olan size ve bebeğinize en fazla konfor sağlayacak doğru emzirme önlüğünü bulmak. Halka açık yerlerde bebeğinizle keyifli vakit geçirirken emzirme öğünlerini atlamak zorunda hissetmeyin diye bu içeriğimizde nasıl rahat ve kullanışlı bir emzirme önlüğü bulabileceğinizden bahsettik. Emzirme önlüğü nasıl seçilir? Gelin yanıtlara birlikte göz atalım…

Bebek Ürünlerinin Altın Kuralı: Organik Kumaş

Her zaman söylediğimiz gibi, emzirme yastığı, bebek kıyafetleri gibi anne bebek ürünleri seçerken ebeveynlerin dikkat etmesi gereken ilk nokta; hammaddenin doğal materyallerden oluşması. Bu bağlamda ilk emzirme önlüğü önerisi olarak, pamuk, keten, doğal lif ve bambu karışımlarından üretilmiş seçeneklere yönelmenizi, önlüğünüzü kendiniz dikecekseniz ise doğal ve antialerjik kumaş ve iplikler tercih etmenizi eklemek isteriz.

Emzirirken Göz Teması Önemli

Dışarıda, özellikle yoğun insan trafiği olan bölgelerde emzirmek gayet normal bir durum olsa da başlangıçta çekingenlik yaşamanız oldukça normal. Ancak emzirme önlüğü kullanmak, bebeğinizle geçireceğiniz emzirme öğünlerinin kalitesini azaltmak anlamına gelmiyor. Bebeğinizi tamamen örttüğünüzde, emzirirken bağ kurmanın en önemli parçası olan göz temasını engellemiş olursunuz. Bunun yerine geniş bir yakalığa ya da göz seviyenizde şeffaf bir pencereye sahip olan bir önlük tercih ederek emzirirken bebeğinizden duygusal olarak kopmaz ve süt akışının rahat olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Hem Terletmesin Hem De Temizliği Kolay Olsun

Özellikle lohusalıkta ve doğumdan sonraki birkaç ay boyunca emzirirken aşırı terleme ve sıcak basması yaşanabilir. Bu nedenle tercih edeceğiniz emzirme önlüğünün terletmiyor olması ve makinede yıkanabilmesi tercihinizi belirleyen oldukça önemli etkenlerden olmalı. İncecik, doğal, yıkanabilir ve iç göstermeyen bir emzirme önlüğü ya da giyilebilir emzirme pançosu tercih ederek dışarıda emzirmenin evdekinden olabildiğince farksız olmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada bebeğinizi UV ışınlardan korurken nefes alan yapısıyla bunalmasına da engel olan önlükler olduğunu da müjdeleyelim.

Kilit Nokta Kullanım Kolaylığı

Emzirme önlüğünü siz ve bebeğiniz için konforlu kılan en önemli etkenlerden biri de kullanım kolaylığıdır. Her tarafından klipsli ya da bağlamalı askılar çıkan, bebeğiniz ağlarken sizi dakikalarca uğraştıracak kompleks tasarımlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Emzirme sürecini hali hazırda düzene oturtmaya çalışıyor olabilirsiniz. Bir de üzerine bebeğinizi emzirmeden önce çok fazla şeyle uğraşmanız gerekirse yalnızca keyifli dakikalarınız değil dışarı çıkma şevkiniz de kaybolabilir. Özellikle tek parça, boyundan ayarlanabilir, sıkılabilir kemerli ya da cırtcırtlı tasarımların bu noktada hayat kurtarıcı olduğuna güvenebilirsiniz.

Her Anınızda Yanınızda Olabilmeli

Gelelim emzirme önlüğü seçimi için kontrol edeceğiniz son noktaya: Bebeğinizi dışarıda emzirmek için anahtar bir konumda olan bu parçayı her yere götürebilmelisiniz. Yani emzirme önlüğü ölçüleri ne olmalı sorusunun cevabı, taşınabilir ve olabildiğince küçültülebilir olmalı… Bir düğünde ya da davette portföy çantanızdan çıkarıp kullanabileceğiniz ya da içerisinde yüzlerce eşya olan bebek çantasında büyük bir yer kaplamayacak kadar küçülmüyorsa sizin için doğru emzirme önlüğü olmayabilir. Bunun için kendinden çantalı modelleri tercih edebileceğiniz gibi avuç içi kadar küçülebilen seçenekleri de gözden geçirebilirsiniz.

Dışarıda emzirmenizi kolaylaştıracak bir emzirme sütyeni ile birlikte emzirme önlüğü emzirme sürecini daha rahat hale getirecektir. Emzirme aralarında ise Silverette gümüş kapakları göğsünüze yerleştirebilirsiniz.

Keyifli emzirmeler dileriz…

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Published on: 20 Aralık 2020
Tartışma: Yorum yapın