Hamile Kış Kombinleri

Hamilelik, anne adayları için pek çok farklı açıdan güzel olduğu kadar endişe verici olabilir. Dışarıdan bakıldığında anne adaylarını kaygılandıran tek faktörün bebek bakımı olduğu sanılsa da; duygusal ve fiziksel açıdan değişimler yaşamanın, farklı bir vücut tipine sahip olmanın ve en sevdiğiniz kıyafetlerinizi artık giyememenin bazen can sıkıcı olabileceğini biliyoruz. Yerleşmiş fikirlerin ve genel kanıların aksine, hamileliğiniz boyunca, özellikle kış aylarında size hoş gelmeyen kıyafetler giymek zorunda değilsiniz. Evet, hamileliğiniz boyunca aynı anda hem mevsime uygun hem de şık olabileceğinizi savunuyoruz! Elbette bahsettiğimiz “mevsime uygunluk” özellikle kış hamileliği için ciddi öneme sahip olduğundan, bu yazımızda üşütmeden, vücudunuzu koruyarak uygulayabileceğiniz bazı stil ipuçlarını sizin için derledik. İşte hamile kıyafetleri için kullanabileceğiniz bazı tüyolar ve hamile kış kombinleri

Kat Kat Giyinmek Mi Daha Az Parçayla Şık Olmak Mı?

Çoğu zaman bu ikilemde kalırız. Bir yandan üşütme korkusuyla şık durmasa bile kat kat kazaklar giyinmek bir yandan da üzerimizdeki büyüleyici elbisenin şıklığını kapatmak istemeyiz. Hamile kış kıyafetleri seçerken de bu soruya net bir cevap vermeyeceğiz, ancak elbette bazı püf noktaları var. Hamileyken sıcak ve soğuk ortamlardan diğer insanlara göre daha fazla etkilenirsiniz. Bu nedenle gireceğiniz ortamlarda ani terlemeye ya da üşümeye adapte olabilecek şekilde giyinmelisiniz. Bu iç kıyafetinizi ince tutarak daima sizi bunaltmayacak, üzerinizden çıkarabileceğiniz parçalar kullanmak ya da çantanızda her zaman bir hırka/yelek bulundurmak anlamına gelebilir. Örneğin çok kalın tek bir kazak giyerseniz sıcak bir iç mekanda bunaldığınızda çıkarma şansınız olmaz. Bunun yerine kış mevsimlerinin yeni gözdesi olan ince triko elbiseleri ya da fitilli hamile elbiseleri tercih edebilir, üzerine bir kürk ya da şık bir hamile pançosu ile dışarıda vücudunuzu soğuktan korurken kapalı ortamlarda elbisenizin şıklığını gösterebilirsiniz. Yalnızca tercih edeceğiniz kıyafetlerin kumaş türü bakımından, ısıyı içerde tutamayan ve çokça üşüten polyesterlere karşı organik pamuk ya da yün kıyafetler tercih etmenizi öneririz.

Normal Kıyafet Reyonlarından Giyinmekten Çekinmeyin

Hamile olduğunuz için yalnızca hamile veya büyük beden reyonundan giyinmeye mecbur değilsiniz, aksine ortlama 6. aya kadar dar elbiseler ve kalem etekler kullanabilir, normalde kıyafetlerinizi aldığınız mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Ve elbette modanın yadsınamaz düzeyde ivme kazandığı bu günlerde trendleri de yakından takip edebilirsiniz. Özellikle bu kışın gözdesi olan ekose ve turuncu uyumu, gece elbiselerinde saks mavisi, saten günlük elbiseler, yün ceket ve yağmur şapkaları ile göz alıcı hamile giyim kombinleri hazırlayabilirsiniz. Ayrıca yine yılın trendlerinden olan püsküllü kazakların, pançoların ve ceketlerin de hamile kıyafetleri arasında yükselen yıldızları olduğunu hatırlatalım. Yalnızca yeterince rahat edeceğinizden emin olun. Örneğin dolabınızdaki pantolon/eteklerinizin üzerine çok severek aldığınız bir kazak ya da üstü şık ve rahat bir kışlık hamile pantolonu veya lastik belli etekler ile kombinleyebilirsiniz.

Sıcak Kalmak Adına Tarih Olmuş Trendlere Hayat Verebilirsiniz

Hamile kış kombinleri yaparken hem sıcak hem şık kalmak işin en zor tarafı. Ancak bunun için de size birkaç öneriyle geldik. 80’lerin meşhur, desenli, neon renkli, suni derili zumba taytları yeniden moda oldu. Siz de özellikle 70s 80s ve 90s modasına ait sıcacık parçaları tozlu raflardan sokaklara taşıyabilir, böylece hem kışın soğuğuna karşı dirençli olur hem de kendi hamile modanızı yaratabilirsiniz. Örneğin günümüzde vintage giyime olan rağbetin her geçen gün artması, annenizin, büyük annenizin ya da aile büyüklerinizin örme kazaklarını, yün yeleklerini sandıklardan çıkarmak ve trend parçalarla kombinlemek için güzel bir fırsat olabilir. Başınızı ve kulaklarınızı korumak için ise eskiden babalarımızın kullandığı yün fötr şapkaları, kürklü avcılık berelerini ya da kasketleri tercih edebilirsiniz. Tüm bu parçaları birleştirdiğinizde, işin içine biraz da zevkinizi katınca, oluşturacağınız kombinler hamile kendinizi daha iyi hissetmenize ve sonsuza kadar böyle giyinmek istemenize neden olabilir…

Bedeniniz Değişse de Daima Güzelsiniz

Ben evlenirken kırk beş kiloydum” cümlesini çok duyarız. Ancak bedeninizin her hali hayatınızdaki farklı ve eşsiz bir tecrübeyi yansıtır. Kilonuz ne olursa olsun güzel ve her kadın kadar benzersizsiniz. Her iki türlü de kendinize yakıştırdığınız her kıyafet üzerinizde hoş duracak. Dolayısıyla yaz-kış fark etmeksizin en şık kombininiz, bedeninizi severek kabullendiğiniz halinizdir. Sadece kış değil, diğer mevsimler için de Hamile Kıyafetleri Nasıl Seçilmeli? önerilerimize göz atabilirsiniz. Siz kendinizi iyi hissediyorken, üzerinizde en sıradan kıyafetler bile göz kamaştırıcı görünecektir.

Bu yazı Silverette gümüş göğüs ucu koruma kapakları için kaleme alınmıştır.

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Published on: 10 Şubat 2020
Tartışma: Yorum yapın