Silverette®, İtalya’da Tecnologia Ospedaliera isimli bir medikal şirketi tarafından geliştirilmiştir. 2000 yılında tarihe meraklı bir medikalci olan Luigi Sevignani, okuduğu antik el yazması metinlerde ilginç bir objeye rastlar. Luigi’ye ilham veren bu obje, daha sonra bir dünya markasına dönüşen Silverette gümüş göğüs kapaklarını icat etmesine yol açar.

Luigi, yüz yıllardır doğal tıpta kullanılmakta olan gümüş maddesi üzerinde 2 yıldan fazla bir süre çalışarak, Silverette gümüş kapakları bugünkü şekline sokup emziren annelerin faydalanabileceği bir hale getirmiştir.

Luigi Sevignani’nin 1970’lerde kurduğu şirket, şimdilerde onun izinden giden kızları tarafından idare edilmektedir. Luigi Sevignani’nin bu icadı ve dünya annelerine hediyesi, emziren annelerin güvenle kullanabilmeleri için uluslararası standartlarda üretiliyor. 2002 yılından bu yana, Amerika’dan Brezilya’ya, İngiltere’den Yeni Zelanda’ya 25’ten fazla ülkede emziren annelerin en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor.

Silverette®, Türkiye’ye, ürünü kullanıp çok memnun kalan girişimci bir anne tarafından getirilmiştir. Meme ucu yaralarıyla çaresizce başetmeye çalışırken yurt dışından bir arkadaşının getirdiği Silverette® kapaklarının imdada yetişmesiyle çocuğunu emzirmeye rahatlıkla devam etmiş ve Silverette® gümüş kapaklarla bu şekilde tanışmıştır. Bu anne, 3 yıldır Türkiye’deki annelerin de bu ürüne kolayca ulaşabilmesini ve bebeklerini sağlıkla emzirmeye devam edebilmesini amaçlamaktadır.

Paylaşın: