Makrome Bebek Odası Aksesuarları

Bebek hazırlıklarının en önemli ve heyecanlı parçalarından biri tabi ki bebek odası ve bebek odası dekorasyonu. Minimal dekorasyon trendleri arasında öne çıkan makrome, aslında yeni bir tasarım trendi değil. Uzun yıllardır kültürümüzün bir parçası olarak bilinmesine rağmen dönem dönem popüler oluyor ve sadeliğin moda olduğu günümüzde de epey revaçta. Düğüm teknikleri ile oluşturulan ev tekstili ürünlerini ve dekoratif aksesuarları içeren makrome trendi, son günlerde özellikle bebek odası dekorasyon fikirleri arasında oldukça tercih edilen bir seçenek. Bu yazımızda yakında kavuşacakları minik mucizeleri için bebek odası hazırlığında olan ya da bebek odalarını güzelleştirmek için dekoratif aksesuarlar arayan çiçeği burnunda ebeveynler için makrome bebek aksesuarları hakkında bilgi verdik.

Detaylar için buyurun Silverette gümüş kapaklar için hazırlanan bu yazımızın içeriğine…

Makrome Kapı Süsü

Makrome kapı süsü, duvar süsü ile birlikte annelerin en çok tercih ettiği bebek odası dekorasyon fikirleri arasında. Genelde bebek isminin yazıldığı dairesel bir tasarımın altından sarkan püsküller şeklinde kullanılıyor. Tabi siz yaratıcılığınızı katabilirsiniz! Farklı pastel renkleri dahil etmek, püsküllerin arasına yine pastel renklerde yapraklar, kalpler yerleştirmek en çok tercih edilen tasarımlar arasında.

Makrome Duvar Süsü

Herhangi bir dikiş iğnesi, ipliği, kasnağı kullanılmadan ipliklerin iç içe geçirilerek düğümlenmesi ile yapılan makrome örgüsü ile en çok duvar süsü tasarlanıyor. Özellikle sade ve az eşyalı olması gereken minimalist bebek odalarının doğallığına doğallık katan makrome duvar süsü, otantik etkisi ile odanın aurasını da iyileştirir. En çok terch edilen model ise bebeğinizin isminin yazıldığı yuvarlak ve altı püsküllü şekilde olanları. Dilerseniz şu an ldukça popüler olan gökkuşağı makrome yapabilir ya da isim yazan tasarımınızın püsküllerine pastel renkte kalpler ekleyebilirsiniz.

Makrome Anahtarlık

Anahtarlık, özellikle son dönemde makrome bebek aksesuarları arasında altın günlerini yaşıyor. Zira bebeğiniz için şirin mi şirin bir oda aksesuarı ya da oyuncak olmanın yanı sıra çok da güzel bir hediye alternatifi! Bebeğinizin Baby Shower’ında, 40 Mevlüdü’nde, ilk diş partisinde ya da doğum gününde şirin anahtarlıklar hazırlatarak konuklarınız için hazırladığınız hediye paketlerine koyabilirsiniz. Oldukça kullanışlı Baby Shower misafir hediyelikleri olan makrome anahtarlıkları parti konseptine uyarlayabilir, bebeğinizin cinsiyeti kız ise büyük sürprizin ardından pembe, erkek ise mavi anahtarlıklar dağıtabilirsiniz. Şüphesiz misafirleriniz için bebeğinizden tatlı bir hatıra olacaktır.

Makrome Yastık

Makrome yastık ise tam olarak annelerimizin “evladiyelik” olarak adlandırdığı parçalardan! Herhangi bir dikiş içermediğinden ve sağlam düğümler içerdiğinden makinede yıkayabileceğiniz makrome yastıkları bebek odanıza koyabilirsiniz. Özellikle odadaki kendi emzirme köşenizde konforunuzu bir arttıracak ve ileride çokça duygusal anlar yaşamanıza neden olacaktır. Bebeğiniz büyüdüğünde makrome bebek yastığı, evin farklı bir köşesindeki yerini alabilir ya da bir sonraki bebeğinizin odasını süsleyebilir.

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Published on: 17 Kasım 2020
Tartışma: Yorum yapın