Silverette Gümüş Kapak Ne İşe Yarar, Nasıl Bulundu?

2000 yılında tarihe meraklı medikalci Luigi Sevignani, okuduğu antik el yazması metinlerde ilginç bir objeye rastlar. Luigi’ ye ilham veren bu obje, daha sonra bir dünya markasına dönüşen Silverette gümüş göğüs kapakları icat etmesine yol açar. Luigi uzunca bir süre emziren annelerde oluşan yara ve çatlakların nasıl önüne geçilebileceğine dair kafa yorar. Okuduğu antik yazılarda gümüş kapaklara benzeyen bir nesneye rastlar ve bunu gümüşten yapmaya karar verir. Ancak sadece gümüş değil, 925 ayar gümüşün neyle tamamlanacağı, içerisinde hangi maddeler olması ve olmaması gerektiği uzun ve meşakkatli çalışmalar sonucu belirlenir.

Doğru ergonomiyi bulabilmek için 2 yıl kadar şeklinin üzerinde çalışır- göğsü sıkmayacak ancak sarabilecek bir şekil önemlidir. Ardından 2 yıl kadar süren, Padova’da bir hastahanede ürün doktorlarca test edilir.

Emziren annelerin en büyük sorunu olan göğüs ucu yara ve çatlakları annelerin çok erken dönemde emzirmekten vazgeçmelerine dahi sebep olurken, Luigi’nin bu icadı dünya annelerine bir hediye olarak görülüyor.

 

Silverette gümüş göğüs kapakları, 3 yıl önce girişimci bir annenin insiyatifiyle Türkiye’ye getirilip, daha fazla bebeğin daha uzun süre anne sütüyle beslenmesine yardımcı olmaya başladı. Üründen fayda gören ve öneren ünlü anneler arasında Ceyda Düvenci, Gizem Hatipoğlu, Pucca, Aslı Tandoğan gibi isimler de yer alıyor. Türkiye’de yapılan araştırmalara göre Silverette kullanan her 10 anneden 8’i, ürünün faydasını gördüğünü söylüyor ve diğer annelere de öneriyor. Silverette gümüş göğüs kapaklarının ülkemizdeki kullanımı hızla yaygınlaşıyor.

 

Luigi Sevignani’nin bu icadı ve dünya annelerine hediyesi, emziren annelerin güvenle kullanabilmeleri için uluslararası standartlarda üretiliyor. 2002 yılından bu yana, Amerika’dan Brezilya’ya, İngiltere’den Yeni Zelanda’ya dünyanın pek çok noktasında emziren annelerin en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor.

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Published on: 23 Kasım
Gönderen: Silverette Türkiye
Tartışma: Yorum yapın