Silverette Kullanan Anneler

Ceyda Düvenci

Aslı Tandoğan

Gizem Hatipoğlu

Pucca (Pınar Karagöz)

Ayşegül Akdemir

Gözde Kocaoğlu

anfo (Hanife Yürekli)

Yeliz Güntekin

Gebbe Pınar (Pınar Mallı)

Doula Gamze Oruç

Ebe Hayriye Erdoğdu

Gülten Ebe (Gülten Sakallı)

Seçil Özüer

pembekoala (Funda Korkut)

Bahar Bozdağ

Giyen Bayan (Ezgi Akbaş)

kokosh anne (Meltem Bicioğlu)

Gülin Ebe

Silverette koruyucu gümüş göğüs ucu kapakları, emzirme döneminde anneler için pratik ve rahat bir kullanım imkanı sağlıyor.

Emzirme döneminde Silverette kullanan anneler arasında Ceyda Düvenci, Aslı Tandoğan, Gizem Hatipoğlu, Pucca, Ayşegül Akdemir, Gözde Kocaoğlu gibi ünlü isimler de yer alıyor. Ayrıca Ebe Pınar Mallı (@gebbepinar), Doula Gamze Oruç, Ebe Hayriye Erdoğdu, Gülten Sakallı (@gultenebe) gibi pek çok ebe, doula ve emzirme hemşiresinin danışanları da Silverette gümüş kapakları kullanıyor.

Silverette kullananlar sadece Türkiye’de değil, dünya üzerinde 25’ten fazla ülkede özellikle yenidoğan döneminde bebeklerini bu şekilde emziriyorlar. Silverette gümüş göğüs ucu kapakları 2002 senesinden beri Amerika, Kanada, Brezilya, Şili, Yeni Zelanda, Fransa, İtalya, Belçika, Avustralya, İngiltere, Almanya gibi dünyanın pek çok ülkesinde emziren annelerle ve anne adaylarıyla buluşuyor.

Kimler kullanabilir?

  1. Hamileler: Gümüş kalkanlar önlem amaçlı olarak hamileliğin son haftalarında kullanılmaya başlanabiliyor. Hamilelik dönemi için de göğüs ucu koruması sağlıyor.
  2. Yeni doğum yapmış anneler: Doğumdan sonra gümüş kapakları kullanım süresi ihtiyacı anneden anneye değişmekle birlikte, genellikle ilk 4 ay yoğun olarak ihtiyaç duyulan dönem oluyor.
  3. Süt pompası ile süt sağan anneler: Süt pompası ile süt sağan anneler arasında da gümüş meme ucu koruyucuları yaygın olarak kullanılıyor. Emzirirken kullanıma benzer olarak gümüş kapaklar süt sağma aralarında meme ucuna kapatılıyor.
  4. Diş çıkarma döneminde bebeğini emziren anneler: Yenidoğan döneminde gümüş göğüs kapağı kullanmış olan pek çok anne ilerleyen aylarda bebeğin diş çıkarma dönemlerinde emzirme aralarında kapakları tekrar kullanma ihtiyacı hissedebiliyor.

Silverette gümüş göğüs koruyucu kullanan annelerin en sevdiği özelliklerden birisi de bu göğüs kalkanlarının herhangi bir kullanım ömrü olmaması. Yani gümüş kapaklar zaman içerisinde bozulmuyor, ve yıllar sonra dahi başka bebeklerde de kullanılabiliyor. Bu özellik ileride tekrar bebek sahibi olmayı planlayan anneler için ciddi bir avantaj sağlıyor.

Koruyucu göğüs kapaklarının zaman içerisinde bozulmaması sayesinde pek çok anne gümüş göğüs koruyucularını başka anne adayı arkadaşlarına hediye edebiliyor. Hatta ileride kızlarının anne olduklarında kullanması için yani torunlarının emzirilme süreci için gümüş kapakları kendi kullandıktan sonra saklayan anneler de oluyor.

Paylaşın: