Silverette Kullanan Anneler

Ceyda Düvenci

Aslı Tandoğan

Gizem Hatipoğlu

Pucca (Pınar Karagöz)

Ayşegül Akdemir

Gözde Kocaoğlu

anfo (Hanife Yürekli)

Yeliz Güntekin

Gebbe Pınar (Pınar Mallı)

Doula Gamze Oruç

Ebe Hayriye Erdoğdu

Gülten Ebe (Gülten Sakallı)

Seçil Özüer

pembekoala (Funda Korkut)

Bahar Bozdağ

Giyen Bayan (Ezgi Akbaş)

kokosh anne (Meltem Bicioğlu)

Gülin Ebe

Emzirme döneminde Silverette kullanan annelerin sayısı bir hayli fazla. Bu anneler arasında Ceyda Düvenci,Aslı Tandoğan,Gizem Hatipoğlu,Pucca,Ayşegül Akdemir,Gözde Kocaoğlu gibi ünlü anneler de var.

Silverette koruyucu gümüş göğüs ucu kapakları,emzirme döneminde anneler için pratik ve rahat bir kullanım imkanı sağlıyor. Gümüş kapaklaremzirme aralarında göğüs ucuna takılıyor ve üzerine emzirme sütyeni yerleştiriliyor. Bir sonraki emzirmeye kadar göğüs ucu koruyucular takılı kalıyor.

Silverette kullananlarsadece Türkiye’de değil,dünya üzerinde 25’ten fazla ülkede özellikle yenidoğan döneminde bebeklerini bu şekilde emziriyorlar. Silverette gümüş göğüs ucu kapakları 2002 yılında İtalya’da bir medikalci tarafından icat edilen bir ürün,ve 17 yıldır da Amerika,Kanada,Brezilya,Şili,Yeni Zelanda,Fransa,İtalya,Belçika,Avustralya,İngiltere,Azerbaycan gibi dünyanın pek çok ülkesinde emziren annelerle ve anne adaylarıyla buluşuyor.

Gümüş kalkanlar doğum sonrası emzirme sürecinde kullanılabildiği gibi,önlem amaçlı olarak hamileliğin son haftalarında da kullanılmaya başlanabiliyor. Hamilelik dönemi için de göğüs ucu koruması sağlıyor.

Silverette gümüş göğüs ucu koruyucu kapaklarını kullanan anneler aynı zamanda göğüs pedi de kullanabiliyor. Eğer kapaklardan süt taşarsa göğüs pedi kullanımı kıyafetlerin ıslanmasını engelleyecektir.

Süt pompası ile süt sağan anneler arasında da gümüş meme ucu koruyucularının kullanımı yaygın. Emzirirken kullanıma benzer olarak süt sağma aralarında meme ucuna kapatılıyor.

Gümüş göğüs kapağı kullanılırken emzirme öncesinde göğüs uçlarını yıkamaya gerek olmuyor. Bu durum gümüş göğüs koruma kapağının kullanımı için pratiklik sağlıyor.

Gümüş göğüs koruyucu kullanan annelerin en sevdiği özelliklerden birisi de bu göğüs kalkanlarının herhangi bir kullanım ömrü olmaması. Yani gümüş kapaklar zaman içerisinde bozulmuyor,ve yıllar sonra dahi başka bebeklerde de kullanılabiliyor. Bu özellik ileride tekrar bebek sahibi olmayı planlayan anneler için ciddi bir avantaj sağlıyor.

Koruyucu göğüs kapaklarının zaman içerisinde bozulmaması ve hijyenik olması ikinci el kullanım için de fırsat yaratıyor. Pek çok anne gümüş göğüs koruyucularını başka anne adayı arkadaşlarına hediye edebiliyor,hatta ileride kızlarının kullanması için yani torunların emzirilme süreci için gümüş kapakları kullandıktan sonra saklayan anneler de oluyor.

Paylaşın: