foto1SILVERETTE® NEDİR?

SILVERETTE® emziren annelerin göğüs uçlarını yara ve çatlaklardan korumak ve oluşmuş yaraları iyileştirmek için geliştirilmiş, 925 ayar gümüşten yapılmış, koruma kapaklarıdır. Gümüş, mikrop, bakteri ve mantarlara karşı doğal koruma sağlayan, çok eski yıllardan günümüze tıpta kullanılan bir elementtir. Yaraları, kesikleri, çatlakları, ağrıları ve enfeksiyonu iyileştirir ve engeller.

Bu kapaklar, hem meme ucu çatlağı, meme ucu yarası problemi yaşayan anneler, hem de göğüsucu yaraları oluşmadan önlem almak isteyen anne adayları için idealdir. Kullanımı çok kolaydır, herhangi bir krem ya da losyon gerektirmez. Göğüs uçlarının anatomik yapısına uygun olarak şekillendirilmiştir. Silverette  İtalya’da üretilmiş tek orjinal göğüs koruyucu kapaktır ve 1970 yılından beri lisanslı üretim yapmaktadır.

NASIL KULLANILIR?

Emzirme sonrası, kapakları göğüs uçlarınızın üzerine kapatınız. Emzirme aralarında mümkün olduğunca uzun süre göğsünüzde kalmalarını sağlayınız. Emzirme öncesi kapakları çıkarınız. Silverette  kapaklar hem hamilelikte önlem amaçlı, hem de doğum sonrası oluşmuş göğüs ucu çatlakları ve yaraları için kullanılabilir. Silverette ile birlikte başka bir krem ya da losyon kullanmayınız. Bu, ürünün etkinliği azaltabilir.

HAKKIMIZDA

Silverette, İtalya’da Tecnologia Ospedaliera isimli bir medikal şirketi tarafından geliştirilmiştir. Tarihe meraklı bir medikalci olan Luigi Sevignani, yüz yıllardır doğal tıpta iyileştirici özelliğiyle kullanılan gümüşü, bugünkü şekline sokup emziren annelerin faydalanabileceği bir hale getirmiştir. Luigi Sevignani’nin 1970’lerde kurduğu şirket, şimdilerde onun izinden giden kızları tarafından idare edilmektedir. Bugün, Silverette, şirketin en çok satan ürünü olarak İtalya’dan, Avrupa ülkelerine, Amerika, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Yeni Zellanda ve Avustralya’ya ihraç edilmektedir.

Bu ürün, Türkiye’ye, ürünü kullanıp çok memnun kalan girişimci bir anne tarafından getirilmiştir. Memeucu yaralarıyla çaresizce başetmeye çalışırken yurt dışından bir arkadaşının getirdiği Silverette kapaklarının imdada yetişmesiyle çocuğunu emzirmeye rahatlıkla devam etmiş ve Silverette gümüş kapaklarla bu şekilde tanışmıştır. Bu anne, Türkiye’deki annelerin de bu mucizevi ürüne kolayca ulaşabilmesini ve bebeklerini sağlıkla emzirmeye devam edebilmesini amaçlamaktadır.