SILVERETTE® hamileler ve emziren anneler için tasarlanmış, gümüş göğüs ucu koruma kapaklarıdır. Tek orjinal göğüs ucu koruyucu kapaktır. 2002 yılından beri İtalya’da patentli olarak üretilmektedir. Uluslararası kalite standartlarında üretilen Silverette®, yıllardır dünyanın dört bir ucundaki emziren annelerin en büyük yardımcısıdır.

Nasıl Kullanılır?

Silverette® hem doğum öncesi önlem amaçlı, hem de doğum sonrası kullanılabilir. Kullanımı çok kolay ve konforludur. Doğum sonrası kullanımında, emzirme sonrası, kapakları göğüs uçlarınızın üzerine kapatınız. Emzirme aralarında mümkün olduğunca uzun süre göğsünüzde kalmalarını sağlayınız. Emzirme öncesi kapakları çıkarınız.

Hamilelikte ise, doğuma 2 hafta kala kullanılmaya başlanması önerilmektedir. Günde 1-2 saatle başlanarak, süreyi gittikçe arttırarak takılabilir. Doğum sonrası ise yukarıda belirtildiği gibi kullanılmalıdır.

Hakkımızda

Silverette®, İtalya’da Tecnologia Ospedaliera isimli bir medikal şirketi tarafından geliştirilmiştir. Tarihe meraklı bir medikalci olan Luigi Sevignani, yüz yıllardır doğal tıpta iyileştirici özelliğiyle kullanılan gümüşü, bugünkü şekline sokup emziren annelerin faydalanabileceği bir hale getirmiştir. Luigi Sevignani’nin 1970’lerde kurduğu şirket, şimdilerde onun izinden giden kızları tarafından idare edilmektedir. Bugün, Silverette®, şirketin en çok satan ürünü olarak İtalya’dan, Avrupa ülkelerine, Amerika, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Yeni Zellanda ve Avustralya’ya ihraç edilmektedir.

Bu ürün, Türkiye’ye, ürünü kullanıp çok memnun kalan girişimci bir anne tarafından getirilmiştir. Meme ucu yaralarıyla çaresizce başetmeye çalışırken yurt dışından bir arkadaşının getirdiği Silverette® kapaklarının imdada yetişmesiyle çocuğunu emzirmeye rahatlıkla devam etmiş ve Silverette® gümüş kapaklarla bu şekilde tanışmıştır. Bu anne, Türkiye’deki annelerin de bu ürüne kolayca ulaşabilmesini ve bebeklerini sağlıkla emzirmeye devam edebilmesini amaçlamaktadır.

Paylaşın: